UP to nie tylko zdrowy styl życia skupiony wokół sportu czy utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Chcemy być także eko fitness – ekologiczną siecią klubów fitness, która tworzy zaangażowaną i świadomą swoich decyzji społeczność. Z taką społecznością łatwiej wspólnie się motywować i edukować, dążąc do UPsolutnego stylu życia. Zależy nam, by wspólnie z Wami budować świat czystszy i bardziej przyjazny mieszkańcom naszej planety.

 

Dlaczego eko fitness?

BYĆ UPSOLUTNIE Z NATURĄ

Ponieważ rozumiemy, jak ściśle związane z naszym zdrowiem jest środowisko naturalne. Ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między nimi samymi(1). Potocznie używa się jednak tego słowa na oznaczenie działań związanych z ochroną środowiska. W UP chcemy odnosić się do obydwu jego znaczeń – podkreślać związek ludzi z naturą i pomiędzy nami samymi.Uważamy, że bez dobrze funkcjonującego otoczenia nie możemy mówić o zdrowym ciele. Wpływ zanieczyszczeń powietrza, wody czy jedzenia na nasze ciała i samopoczucie jest coraz lepiej udokumentowany badaniami naukowymi. Pokazuje nam też, jak ścisły jest ten związek. Podkreśliła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), tytułując tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia – Nasza planeta, nasze zdrowie.

 

Co już robimy jako eko siłownia

Chcemy byście z UP rośli, ulepszali siebie, realizowali swoje cele, rozwijali się i osiągali coraz więcej. Dlatego też edukujemy się nawzajem w tematach związanych z ochroną środowiska, a także ulepszamy kluby w tym duchu. Mamy w UP Strefę Wymiany książek czy innych sprzętów i kładziemy duży nacisk na oszczędne zarządzanie zasobami. Właśnie dlatego w naszych klubach nad zużyciem energii elektrycznej czuwają czujniki ruchu, a nad segregacją śmieci – specjalnie dla UP zaprojektowane kubły wraz z opisem rekomendacji zgniatania plastikowych butelek.

BYĆ UPSOLUTNIE Z NATURĄ

Niemniej jednak nakłaniamy do używania wielorazowych opakowań (butelek na napoje, pojemników na jedzenie) i taką rekomendację zaczynamy od siebie – team UP używa szklanych butelek. UP ma bawełniane torby na strój czy zakupy klubowiczów, bo wie, że plastik i folia, to prawdziwa bomba jądrowa dla środowiska. Bada to narzędzie zwane Ocena Cyklu Życia (Life Cycle Assasment – LCA), w którym bierze się pod uwagę wpływ na środowisko każdego produktu od jego wytworzenia przez czas, kiedy żyje na rynku, do momentu, kiedy musi być przetworzony – na tej zasadzie można porównywać przedmioty z różnych surowców.

 

Najlepsza siłownia Poznań… i nie tylko

Dbamy o ekosystem i Wasze zdrowie. Uprawiamy sport, ćwiczymy, motywujemy się wzajemnie i wspólnie ulepszamy siebie i świat. Wspieramy Was w treningach, zapewniamy możliwość wizyty u fizjoterapeuty, ale i pamiętamy o chwilach relaksu. Z tego powodu w każdym z naszych klubów znajdziecie Strefę Wejścia z panelem klubowicza do przejrzenia zajęć, aktualności, swojego konta klienta oraz Strefę Spoczynku dla osób towarzyszących, a także samych klubowiczów – do posiedzenia i poczytania książki (którą można przynieść, pożyczyć, wymienić w UP). Każdy może skorzystać w UP ze Strefy Zajęć Grupowych, HIIT, Indoor Walking, Cardio, Wolnych Ciężarów czy Funkcjonalnej – doskonałego miejsca do pracy z trenerem personalnym. Oczywiście mamy też w UP Strefę Maszyn Izolowanych (rekomendowaną dla osób zaczynających swoją przygodę z treningiem siłowym), gdzie maszyny ergonomiczne i bardziej ułatwiają trening. W części klubów znajdują się również sauny i solaria.

 

Fitness UP

Gdzie można nas znaleźć? Jesteśmy w Poznaniu, Swarzędzu, Luboniu, Gdańsku oraz Grudziądzu. A jeśli nie jesteście jeszcze częścią UP_społeczności – wpadnijcie do nas w ramach bezpłatnego wejścia i sprawdźcie sami, jak działamy.

  1. Swarzęc ETC
  2. Poznań Pixel
  3. Poznań Niku
  4. Poznań BG
  5. Grudziądz Zodiak
  6. Grudziądz Alfa
  7. Gdańsk Osowa

 

Jesteście z nami? It’s UP to you!

Autor: Wiktoria Gazda (1)https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia


POWRÓT