Każdy z nas z pewnością przechodził okres, w którym bardzo chciał coś osiągnąć, a ostatecznie nie był w stanie wytrwać. Motywacja na siłownię czy do podjęcia innej aktywności fizycznej była wtedy bardzo mocna, jednak ostatecznie dalekobieżne plany upadły w przedbiegach. W takim momentach ważną rolę odgrywa motywacja. Sprawia, że stawiamy czoła przeciwnościom i dążymy do wyznaczonego celu.

Motywacja to słowo o szerokim znaczeniu. Dla każdego będzie ona oznaczała coś innego. Nawiązując do siłowni, sprawdźmy co może zmotywować nas do ćwiczeń w te jesienne, a już niedługo zimowe wieczory! Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, jak znaleźć motywację do ćwiczeń i o czym musisz pamiętać, aby ćwiczenia sprawiały jeszcze większą przyjemność ?

 

Strój do ćwiczeń

Pierwszy punkt w dość kobiecej tematyce, dotyczący ubioru. Czy nie lepiej ćwiczy się w idealnie dobranym ubiorze, nie krępującym ruchów? Załóż na siłownię najwygodniejszy strój, taki, w którym czujesz się świetnie, a zobaczysz jak Twoja pewność siebie i motywacja wejdzie na wyższy level! Obecnie jest ogromna ilość firm produkująca odzież sportową, w przeróżnych wariantach kolorystycznych i krojach. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 

Wyznacz realny cel

MOTYWACJA NA SIŁOWNIĘ – 7 WSKAZÓWEK, JAK WYTRWAĆ

Po co zaczynasz chodzić na siłownię? Po co wykonujesz dane ćwiczenia? Dlaczego wykonujesz taki trening? Zastanów się co jest dla Ciebie ważne, co chcesz zmienić aby poczuć się lepiej, a może potrzebujesz poprawić swoje zdrowie? Dzięki jasno sprecyzowanym i określonym celom skupisz się na ważnych aspektach treningu i odpowiednio go pokierujesz. Nic tak bardzo nie motywuje jak widoczne efekty! Jeśli jeszcze nie wiesz jak osiągnąć wymarzone rezultaty, zgłoś się do jednego z trenerów na Twojej siłowni UP. Po odpowiedniej analizie Twoich potrzeb, na pewno dobiorą odpowiedni zestaw ćwiczeń i plan dla Ciebie ?.

 

#genneration

Na siłowni możesz poznać różnych ludzi. Jedni będą robić trening obwodowy, inni chcą schudnąć, a jeszcze inni będą przygotowywać się do zawodów. Wszyscy mogą wykonywać inne ćwiczenia albo nawet te same, ale w inny sposób. Jednak te wszystkie osoby łączy jedna rzecz. Każdy robi to dla siebie i chce osiągnąć zamierzony cel. To powoduje, że zaczynasz należeć do „wspólnoty siłownianej”. Przynależność do grupy powoduje, że razem tymi ludźmi tworzysz wspólne tematy rozmów oraz w razie potrzeby możesz zapytać kogoś o pomoc. Dzięki temu, idąc samemu na siłownię zawsze znajdziesz kogoś do asekuracji w trakcie ćwiczenia, pomocy przy wykonaniu ruchu czy zwykłego towarzystwa w trakcie treningu. Taką #generation spotkasz w UP!

 

Muzyka

Jedna z najsilniejszych motywacji, odpowiednia playlista! Każdy ma swój ulubiony rodzaj muzyki, który motywuje do działania i poprawia humor. Przygotuj swoje ulubione piosenki, zbuduj playlistę, zabierz słuchawki i ruszaj na trening! Przy odpowiedniej piosence, kolejna seria nie będzie już taka straszna. Nie masz słuchawek? Nie wiesz czego słuchać? Nie ma sprawy, na siłowni nigdy nie jest cicho, a w tle leci motywująca muzyka.

 

A może zajęcia grupowe?

MOTYWACJA NA SIŁOWNIĘ – 7 WSKAZÓWEK, JAK WYTRWAĆ

Jeśli nie podoba Ci się samodzielne trenowanie, może warto rozważyć trening  grupie? UP ma bogatą ofertę zajęć grupowych, gdzie instruktorka lub instruktor dopasuje trening w zależności od intensywności i poziomu zaawansowania. Dodatkowo mocno zmotywuje Cię do działania nadzorując całą grupę. Po takich zajęciach Twój poziom endorfin jak i zadowolenie niesamowicie wzrosną! Wykonując te same ćwiczenia z osobami z grupy, dostajesz kolejną dawkę motywacji wiedząc, że nie jesteś sam. To niezastąpiona motywacja do treningu dla dziewczyn! Sprawdź na stronie swojego klubu jakie zajęcia są dostępne i zapisz się już dzisiaj.

 

Sprzęty a wolne ciężary

Sprzęty i ciężary brzmią jak silna motywacja do treningu dla mężczyzn, ale nie musi tak być. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z siłownią i nie wiesz jak wykonywać ćwiczenia, w pierwszej kolejności spróbuj treningu na maszynach. W obiektach UP znajdziesz maszyny, na których przetrenujesz całe ciało. Zaczynając od maszyn możesz zmniejszyć ryzyko kontuzji czy uszkodzeń niżeli wykonując nieodpowiednio trening na wolnych ciężarach. Twoja motywacja spada, bo nie wiesz co robić na treningu? Wykonaj 3 serie na maszynach, na każdą partię, a trening na pewno nie będzie Ci już tak obcy. Jeżeli jeszcze nie wykorzystałeś swojego treningu wprowadzającego z trenerem personalnym, skorzystaj z oferty i dowiedź się jak skutecznie trenować.

MOTYWACJA NA SIŁOWNIĘ – 7 WSKAZÓWEK, JAK WYTRWAĆ

Social media

Chyba nie ma takiej osoby, która nie wiedziałaby co to Instagram. Ten portal jest jedną z największych kopalni motywacji. Znajdziesz tam masę inspiracji do treningów oraz zdrowego odżywiania. Wpisując daną frazę, jesteś w stanie odnaleźć wszystko co potrzebujesz w danej chwili – od ćwiczeń na mięśnie nóg, po pomysły na zdrowe śniadania. Wysportowane sylwetki lub przemiany ludzi zdecydowanie mogą być ogromną motywacją. Pamiętaj jednak, że to tylko social media, które pokazują wszystko w kolorowych barwach. Aby rzeczywiście osiągnąć swój cel musisz zacząć działać.

 

Mam nadzieję, że już nic nie skłoni Cię do opuszczenia ćwiczeń w te ponure dni i dasz się wyciągnąć na trening! Znajdź swoją własną motywację lub skorzystaj z naszych propozycji.

 

Widzimy się w UP? It’s UP to you ?

autor: Katarzyna Heberlein


POWRÓT