Jak technologia może poprawić Twoje treningi? Najnowsze gadżety i aplikacje fitness
Ćwiczysz, ale nie widzisz zadowalających efektów? A może chcesz zmienić coś w swoich treningach, ale dokładnie nie wiesz, jak to zrobić? Szukasz zatem sposobów, by zwiększyć efektywność i poprawić jakość swojej aktywności. A może pragniesz poprawić technikę wykonywanych ćwiczeń i po prostu ćwiczyć „mądrzej”? Są na to proste metody! Po pierwsze możemy zastosować dostępne na rynku fitness gadżety do ćwiczeń – mogą to być zarówno produkty i urządzenia do korzystania w domowym zaciszu, jaki i nowoczesne gadżety na siłownię. Dla profesjonalistów poleca się głównie nowoczesne formy wsparcia, czyli aplikacje dla trenerów personalnych.

 

Spis treści:
1. Gadżety fitness – co powinno nas zainteresować?
2. Najlepsza aplikacja na siłownię, czyli jaka?

 

 

Gadżety fitness – co powinno nas zainteresować?

Miłośnicy sportu bardzo często wykorzystują w swoich treningach różnego rodzaju gadżety fitness, które mają za zadanie nie tylko ułatwić trening, ale także wzmocnić efekty jego działania. Co dokładnie kryje się pod określeniem gadżety fitness lub gadżety do ćwiczeń? Otóż katalog owych gadżetów jest bardzo szeroki, ponieważ może być to zarówno sportowa odzież, jak i drobny sprzęt elektroniczny. Mało kto wyobraża sobie obecnie trening bez opaski na ręce, która nie tylko dokładnie liczy wszystkie ruchy i pokonaną odległość, przy tym monitoruje puls, by na koniec podać dokładną liczbę spalonych kalorii. Trening w nowoczesnej siłowni ma zupełnie nowy wymiar.
Gadżety na siłownię można podzielić na urządzenia analizujące postęp treningu i kontrolujące puls oraz tętno, a także wspomagające wykonywanie poszczególnych ćwiczeń. W pierwszej kategorii znajdziemy głównie elektronikę i aplikacje fitness, które można zainstalować na smartfonie lub smartwatchu. Do drugiej kategorii możemy zaliczyć odzież funkcyjną, np. specjalną odzież termoaktywną, pozwalającą ćwiczyć nawet na mrozie. W tej kategorii znajdziemy też plecaki, torby oraz biodrowe saszetki, nieocenione w czasie treningu poza domem.
Kolejne bardzo popularne gadżety fitness to przyrządy typu gumy oporowe, zwiększające opór w czasie ćwiczenia, co wpływa na szybsze wzmocnienie mięśni. Dla osób wykonujących treningi siłowe bardzo przydatne są specjalne rękawiczki treningowe, które zapobiegają powstawaniu otarć, odcisków i bolących pęcherzy.
Nie można zapominać także o inteligentnym sprzęcie sportowym, który pozwala nam ćwiczyć w wirtualnej rzeczywistości, skanować nasze ciało i na bieżąco analizować wyniki.

aplikacje i gadżety fitness

Najlepsza aplikacja na siłownię, czyli jaka?

 

Wybór najlepszej aplikacji na siłownię nie jest tak łatwy i oczywisty, gdyż określenie „najlepszy” dla każdego znaczy coś innego. Wielu z nas z pewnością przyda się uchwyt na telefon lub sportowe etui, które pozwoli mieć go zawsze przy sobie i ze wspomnianych aplikacji korzystać. Obecnie już wszystkie smartfony mają możliwość instalowania dowolnych aplikacji, a aplikacje fitness są ogromnym wsparciem w treningach. Nowoczesna technologia na dobre zagościła w świecie sportu, oferując nieocenione korzyści dla korzystających z niej użytkowników.

Aplikacje fitness mogą być dedykowane osobom indywidualnie uprawiającym sport. Odrębną kategorię stanowią aplikacje dla trenerów personalnych. Te ostatnie, pomimo, że przeznaczone są dla trenerów personalnych, są niezwykle pomocne także dla ich podopiecznych. Przede wszystkim ułatwiają bezpośredni kontakt i przepływ informacji. Aplikacje dla trenerów personalnych pozwalają przeprowadzić wywiad i ustalić cele, a następnie zapisują postępy poszczególnych treningów i pomagają w przygotowaniu kolejnych wyzwań.

Najlepsza aplikacja na siłownię to taka, która sama podpowiada co robić. W takiej aplikacji najpierw trzeba określić do czego dążymy. Może to być utrata zbędnych kilogramów, budowanie masy mięśniowej lub wyrzeźbienie swojego ciała i nadanie mu atletycznych kształtów. Aplikacja fitness to także dokładna analiza podejmowanych działań i ich wyników. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoja praca przynosi oczekiwane rezultaty. Ich brak może być sygnałem, że warto coś zmienić.


POWRÓT